Olimpici GP5. – Csaba Kupa
2011-05-16
Diákolimpia 2010/11.
2011-05-30

Az Olimpici párbajtőrvívóverseny utolsó állomásán Bakos Bálint a népes mezőnyben a második helyet szerezte meg.

2011. május. 17. kedd | Szerző: Gergácz Zoltán

Az országos bajnokság döntője (Bük, június 16-21.) előtt a Viharsarokban rendezték meg az Olimpici versenysorozat utolsó erőfelmérőjét párbajtőrben. A Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület fiataljai közül ketten is a nyolcas döntőbe verekedték magukat. Az élre Bakos Bálint teljesítménye kívánkozik, aki két kategóriában is a legjobb nyolc közé került. Korosztályában, az újoncoknál 67-en léptek pástra. Bálint a döntőig magabiztosan menetelt. A fináléban Siklósival szemben nagy csatában maradt alul, így ezüstérmes lett, ezzel a ranglista 3. helyén áll. A serdülőknél 73 induló közül az előkelő 7. helyen végzett. A legjobb 16-ba kerülésért Horváth (Vasas) ellen 8-13-as állásról fordított, ami nagy akaraterőre és koncentrálásra vall. A másik vasi döntős a Törpici fiúknál Varga Erik lett. A 8. helyével összetettben a 2. helyről várja a döntőt, ami biztató.

A szombathelyiek közül gyermek kategóriában Bende Bence 9., Szabó Viktória 10., Kovács Kornél 16. helyezése érdemel még elismerést.

Forrás: Vas Népe