Perfect Média Kupa – Olimpici Grand Prix 3.
2010-01-25
Téli Válogató Párbajtőrverseny
2010-02-01

Négy korosztályban négy nemzet 372 fiatalja lépett pástra a megyénkben első ízben megrendezett Olimpici Grand Prix párbajtőrvívó versenyen.

2010. január. 26. kedd | Szerző: Gergácz Zoltán

A Perfekt Média Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület szervezésében péntektől vasárnapig rendezték meg az Olimpici GP versenysorozat harmadik fordulóját párbajtőrben. Az egyetemi sportcsarnokban felállított 16 páston négy nemzet – magyar, szlovák, szerb, román – 372 fiatalja mérte össze tudását négy korosztályban.

A szombathelyi színeket 25 fiatal képviselte, váltakozó sikerrel. A legjobb eredménnyel, a törpici – (11 évesek) kategóriában induló Bende Bence büszkélkedhet, aki körmérkőzés után a 25 fős mezőnyben a harmadik helyen végzett. A szintén éremre esélyes Szabó Viktóriának ezúttal be kellett érnie az 5. hellyel. Igaz, csupán egy tussal maradt le a dobogóról. Gyermek kategóriában a népes, 73 fős mezőnyben Bakos Bálint a 11., Gajdán Viktor a 24. helyen végzett. Az újonc fiúknál (76 induló) Málics Marcellnak mindössze egy tus hiányzott ahhoz, hogy a nyolcas döntőbe jusson, végül a 12. helyen zárt. A lányoknál (48) Horváth Kitti a 25. helyet szerezte meg. Serdülő kategóriában (61) Nagy Attila a megszokottnál halványabb teljesítményt nyújtott, s ez a 17. helyre volt elég.

– Az ötfordulós versenysorozatba rendezőként most kapcsolódtunk be először, de úgy érzem, nem okoztunk csalódást. Őszintén megvallva azért nagyobb létszámmal számoltunk, s egy kicsit eredményesebb szerepléssel. Sebaj, a májusi Savaria-kupán lesz lehetőség fiataljainknak a javításra. A háromnapos rendezvényt megtisztelte Simóka Bea államtitkár, valamint két olimpiai bajnokunk, Fenyvesi Csaba és Kulcsár Győző is. Felemelő érzés volt velük egy légtérben lenni – mondta Gasztonyi János, a 10 évvel ezelőtt alakult szombathelyi egyesület alapító tagja, a megyei szövetség főtitkára.

Forrás: Vas Népe