Négy vasi döntős – Szabó Viktória nyerte a pontversenyt

„SZL-BAU – KUPA” Törpici fiú és leány vívóverseny
2010-05-03
Kadet és junior előválogató
2010-05-18

Békéscsaba (gz) – Két éremmel az idény legkiemelkedőbb eredményét érték el a szombathelyi párbajtőrözők az Olimpici 5. fordulójában.
2010. május. 04. kedd | Szerző: Gergácz Zoltán

Három napon át az ország legjobb korosztályos vívói – köztük a Perfect Média Szombathelyi Vívóakadémia párbajtőrözői – léptek pástra a Békéscsabán megrendezett Olimpici Grand Prix 5. fordulójában. A vasiak kitettek magukért: a sorozat legjobb eredményét produkálva ketten is dobogóra állhattak, s kis szerencsével akár a legfényesebb medált is begyűjthették volna. A serdülő fiúknál (1995 után születettek, 72 induló) Nagy Attila könnyedén menetelt egészen a döntőig. Itt nagy riválisától, a Balaton Vívóklub versenyzőjétől, Sáfár Ciriltől szenvedett óriási csatában 15:14-es vereséget, s ezzel ezüstérmes lett. Ugyanitt Szabó Bence a 14. helyen zárt. A másik ezüstérem a törpici lányoknál (1999 után születettek, 29 induló) született. Szabó Viktória két körön át veretlenül állt a mezőny élén. Aztán az utolsó körben összeszedett egy 5:4-es vereséget. Az élen így hármas holtverseny alakult ki, s végül második lett. Még két döntőse volt a vasiaknak. A törpici fiúknál (36) Bende Bence mindössze egy tussal csúszott le a dobogóról, 4. lett. Gyermek kategóriában (94) Gajdán Viktor az első kör után még a 4. volt, végül a 8. helyen zárt.

A sorozat zárófordulóját az elmúlt hétvégén Tapolcán rendezték meg. Ezen a törpici fiúknál Bende Bence a 2., Melega Máté az 5., Varga Erik a 8. helyen végzett. A lányoknál Szabó Viktória nyert, míg Palkovits Dorottya 4. lett. Az összetett pontversenyben Szabó Viktória az 1., Palkovits Dorottya a 3., Bende Bence a 4. helyet szerezte meg.

Az ob döntőjét júniusban Keszthelyen rendezik meg.

Forrás: Vas Népe